Facebook’tan 50 Kişiye Kadar Görüntülü Konuşulabilen Özellik: “Messenger Rooms”

  • Marka

Evlerde kaldığımız ve evlerden çalıştığımız son dönemde görüntülü konuşma platformları oldukça rağbet görmeye başladı. Zoom isimli platformun yükselişi bu dönemde en çok konuşulan konular arasındaydı. Zoom’un, günlük 300 milyon kullanıcı barajını aştığını ve şirketin, 200 milyon kullanıcı sınırını ise daha bu ayın başında geçtiğini sizlerle paylaşmıştık.

Facebook da buradaki yarıştan geri kalmadı ve 50 kişiye kadar katılım gösterilebilen yeni görüntülü konuşma özelliğini duyurdu. Facebook “Messenger Rooms” kullanıcıların Messenger ya da Facebook üzerinden odalar oluşturarak istedikleri kişileri katılmaları için davet etmelerini sağlayacak.

Messenger Rooms’ta herhangi bir süre kısıtlaması olmadığını da belirtelim. Zoom’un ücretsiz kısmında bir süre kısıtlaması bulunuyor ancak Facebook’un ürünü Messenger Rooms bu açıdan şimdiden bir avantaj sağlıyor. Ayrıca konuşmalara davet edilen kişilerin Facebook veya Messenger hesaplarının olması gerekmiyor.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Zoom özelinde tartışılan güvenlik sorunuyla ilgili açıklama yaparak, platformu geliştirirken dikkatli olduklarını ve güvenlik sorunu yaşayan rakip yazılımları incelediklerini belirtti.

Alıntıdır.Demo içeriktir.

Asıl Yazı: https://pazarlamasyon.com/facebooktan-50-kisiye-kadar-goruntulu-konusulabilen-platform-messenger-room